ОСВІТНЯ ПРОГРАМА “ІСТОРИЧНА УКРАЇНІСТИКА ТА ПРИКЛАДНА ІСТОРІЯ”
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ НА YOUTUBE
У 2021 р. кафедра історії України відкриває нову освітню програму “Історична україністика та прикладна історія” за першим (бакалаврським) освітнім рівнем за спеціальністю 032 Історія та археологія.
- В рамках цієї програми можна не тільки пізнати загальні питання первісної, атничної, середньовічної, нової та новітньої історії, а й навчитися самостійно й коректно досліджувати історію рідного краю й країн та реконструювати історичні події.
- Ми навчатимемо вмінням виявляти археологічні артефакти та архівні документи, проводити експертизу й оцінювати їхню історичну та культурну цінність. Ви отримаєте знання про те, як відрізняти достовірні історичні пам’ятки та факти від сфальсифікованих.
- Познайомимо з етнографічними традиціями та обрядами, навчимо основам етнології та дамо уявлення про життя та історичну роль української діаспори в країнах світу.
- Ви зможете організовувати та проводити історичні екскурсії як в музейних установах, так і на природному чи міському ландшафті просто неба. Ми навчимо Вас основам роботи з історичними документами в архівних установах.
- Ви зможете також здобути навички створення таких цифрових історичних ресурсів, як віртуальні виставки та експозиції, бази даних про історичні факти, реконструкції історичних об’єктів засобами тривимірної графіки та доповненої історичної реальності до сучасних природних та штучних об’єктів.
- Ви навчитеся встановлювати дати історичних подій, застосовувати історичні метричні одиниці, читати й створювати історичні карти (у т.ч. й цифрові), читати середньовічні давньоукраїнські документи.
- У Вас сформуються просторово-хронологічні уявлення про події та процеси нашого славетного, а часом трагічного, минулого.
- Ви будете учасниками проєктів з усної історії, в рамках яких здобудете досвід інтерв’ювання живих очевидців подій та процесів минулого та візьмете безпосередню участь у підготовці збірок документальних видань (за участі наших студентів вже видано кілька томів видання “Усна історія Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара”).
- Ви дізнаєтеся як видатні історики писали свої знамениті твори та за якимим технологіями формується історична пам’ять.
- Впевнені, будуть для Вас цікавими й екскурси в простір повсякденної історії України.
Навчання проводимо із застосуванням мультимедійних технологій не лише в оснащених предметних аудиторіях, а й в навчальних кабінетах, музеях та архівах. На історичному факультеті Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара діють навчальні кабінети археології та етнографії, а також навчальна архівно-музейна лабораторія «Музей історії ДНУ ім. О. Гончара». Наявний комп’ютерний клас з доступом до Інтернет.
Для здобуття практичних навичок прикладної роботи історика освітньою програмою передбачені щорічні двотижневі навчальні практики: археолого-етнографічна, історико-краєзнавча, архівно-музейна.
- На археолого-етнографічній практиці студенти беруть участь в археологічних розкопках та етнографічних експедиціях.
- В рамках історико-краєзнавчої практики – здобувають досвід в проєктах з усної історії, розроблення екскурсійних маршрутів рідним краєм, систематизації історичних пам’яток малої батьківщини, популяризації подвижницької діяльності видатних земляків, аналізу місцевої преси та опрацювання інших засобів масової інформації.
- Під час архівно-музейної практики Ви ознайомитеся з організаційною структурою та повсякденною діяльністю музейних та архівних установ, матимете можливість потрапити в той їх потаємний простір, який прихований для більшості відвідувачів. Отримаєте досвід інноваційних форм роботи цих установ з клієнтами (проєкти “Історичні таємниці вулиць Дніпра”, “Ніч в музеї”, “Архівні документи оживають”, “Театралізовані екскурсії” та ін.)
- На випусковому курсі Ви візьмете участь у чотиритижневій виробничий (експозиційно-екскурсійній) практиці, в рамках якої зможете проявити свої творчі здібності щодо формування експозицій чи виставок історичних пам’яток, а також реалізувати навички з організації та проведення авторських екскурсій на історичну тематику.
На факультеті діє студентське самоврядування, яке організує цікаві пізнавально-розважальні заходи, як-то “Панна факультету” та “Пан факультету”, “День історика”, “День першокурсника”, “День абітурієнта”, “День історичного факультету”.
Студенти-історики беруть активну участь в науково-дослідній роботі й здобувають почесні нагороди в різних наукових конкурсах (Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт, “Лідер студентської науки ДНУ”, “Студент року Дніпропетровщини”), отримують заохочувальні іменні стипендії (Президента України, Кабінету Міністрів України, імені Михайла Грушевського) та гранти.